Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Szczecinek

Zakończyć stary rok sukcesem. Skuteczna terapia w Szczecinku

14.12.2011, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

To była ostatnia edycja kursu antynikotynowego „W ciągu pięciu dni rzucisz palenie. Jak rzucić i nie wrócić!” w Szczecinku w 2011 roku. Uczestnicy mogli przekonać się o skuteczności proponowanej metody rzucania palenia. Dla niektórych rozstanie z nałogiem przebiegło prawie bezboleśnie.

5-9 grudnia w siedzibie szczecineckiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) Piotr Samulak prowadził cykl zajęć, w trakcie których mówił m.in. o prostych metodach przetrwania kilku pierwszych dni bez papierosa.

– Jest to silne uzależnienie od narkotyku, jakim jest nikotyna, jednak sukces jest możliwy – mówi prelegent. – Terapia kończy się trwałym powodzeniem w przypadku około 60% uczestników.

Część z osób biorących udział w kursie zostało zachęconych przez tych, którzy uczestniczyli w podobnych terapiach organizowanych przez filię ChSCh w Szczecinku już wcześniej. Jedna z uczestniczek zajęć, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, przekonywała nawet, że po odstawieniu papierosów nie odczuwała żadnych objawów tzw. zespołu odstawiennego.

Choć nie w każdym przypadku było tak łatwo, na ostatnie zajęcia z cyklu „W ciągu pięciu dni rzucisz palenie”, 9 grudnia przybyło osiem osób, z których część już nie paliła, a pozostałe ograniczyły liczbę wypalanych papierosów. Jednak to nie koniec.  

– Jak zazwyczaj po zakończeniu kursu chcemy prowadzić dalsze systematyczne zajęcia, tworząc grupę wsparcia dla osób, które rzuciły lub ograniczyły palenie. Celem jest pomóc wytrwać w tych dobrych decyzjach, a tym, którzy jeszcze nie przestali palić, pomóc definitywnie porzucić nałóg – mówi Piotr Samulak. – Pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek, o 17:30 w siedzibie filii ChSCh, przy ul. Limanowskiego 6/1.

Organizatorzy dziękują lokalnym mediom oraz dyrekcji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku za dobrą współpracę i nagłośnienie kursu antynikotynowego. I już zapraszają na kolejne zajęcia – w nowym roku.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Szczecinek
ul. Limanowskiego 6/1
78-400 Szczecinek

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670
z dopiskiem: „filia Szczecinek”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij