Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Szczecinek

Szczecinek: rozbrajanie cukrzycy

23.05.2013, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

W piątek, 24 maja filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Szczecinku zaprasza na zajęcia Szkoły Zdrowego Gotowania. Tematem będzie rozbrajanie cukrzycy za pomocą diety.

Wspólnym mianownikiem każdego rodzaju cukrzycy jest podwyższony poziom cukru we krwi. Jeśli ten stan trwa przewlekle, upośledza działanie całego organizmu. Podstawą leczenia jest kontrola spożywanych węglowodanów, kontrola masy ciała i zwiększenie aktywności fizycznej. Osoby chore na cukrzycę muszą szczególnie dbać o dietę.

Jaki deser jest najlepszy dla cukrzyka? Lekarze odpowiadają – ŻADEN. Okazuje się, że diabetyk też może zjeść deser. Jaki? Na pewno zdrowy! O deserach dla cukrzyków opowiedzą na najbliższym spotkaniu Piotr i Maria Samulakowie.

Spotkanie Szkoły Zdrowego Gotowania odbędzie się już po raz dziesiąty. Będą to ostatnie zajęcia przed przerwą wakacyjną. Warto przyjść, wysłuchać ciekawej prelekcji i wziąć przepis na lekki, zdrowy, letni deser.

Zajęcia Szkoły Zdrowego Gotowania odbędą się już jutro, 24 maja o godzinie 17 w lokalu przy ul. Limanowskiego 6/1. Następne dopiero jesienią.

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Szczecinek
ul. Limanowskiego 6/1
78-400 Szczecinek

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670
z dopiskiem: „filia Szczecinek”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij