Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Szczecinek

Smaczne i zdrowe gotowanie w Szczecinku

2.04.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh


Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Szczecinku, znana m.in. z prowadzenia terapii antynikotynowych, rozpoczęła w miniony piątek, 30 marca kolejny ciekawy program propagujący zdrowy styl życia. To Szkoła Zdrowego Gotowania, podczas której będzie można dowiedzieć się m.in., dlaczego mieszkańcy Dalekiego Wschodu i Ameryki Południowej rzadziej zapadają na choroby cywilizacyjne oraz jak w diecie białko zwierzęce zastąpić roślinnym.

– Program adresujemy przede wszystkim do osób zagrożonych bądź cierpiących na choroby cywilizacyjne: nadwagę, chorobę wieńcową, nadciśnienie, miażdżycę, cukrzycę czy chorobę nowotworową – mówi Piotr Samulak, jeden z prowadzących spotkania. – Ale oczywiście przyjść może każdy, kogo interesuje poruszana tematyka. W piątek odbyła się pierwsza sesja z cyklu Szkoły Zdrowego Gotowania. Kolejna odbędzie się 13 kwietnia.

Podczas inauguracyjnego spotkania można było wysłuchać wykładu pt. Dlaczego mam być wegetarianinem? Zawierał on wiele ciekawych informacji, m.in. o badaniach, jakie przeprowadzono w Kalifornii na wegetarianach i niewegetarianach. Okazało się, że ci pierwsi żyją przeciętnie siedem lat dłużej niż osoby jedzące mięso. Mowa też była o tym, że w ubogich krajach Dalekiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej zapadalność na choroby cywilizacyjne jest niższa niż w Europie, co jest najprawdopodobniej związane z lepszym sposobem odżywiania.

Mimo iż zdrowy styl życia to coś więcej nie sama dieta, odżywianie ma istotny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego organizatorzy Szkoły Zdrowego Gotowania skupiać się będą właśnie na tym elemencie, prowadząc – obok wykładów – degustacje potraw wegetariańskich. Pierwsza już za nami.

– Na pierwszym spotkaniu kosztowaliśmy m.in. kotletów wegetariańskich – mówi Piotr Samulak. – Wszyscy byli zszokowani, że mogą być aż tak smaczne! – dodaje.

Jak przekonują organizatorzy, właściwa dieta i styl życia są bardzo istotnym uzupełnieniem terapii farmakologicznej stosowanej w chorobach cywilizacyjnych. Dlatego warto poświęcić im więcej uwagi.                         

Kolejne spotkanie szkoły już 13 kwietnia, o godz. 17 przy ul. Limanowskiego 6/1 w Szczecinku (siedziba filii ChSCh). Udział we wszystkich punktach programu jest bezpłatny!

Czytaj o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Szczecinek
ul. Limanowskiego 6/1
78-400 Szczecinek

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670
z dopiskiem: „filia Szczecinek”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij