Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

EXPO Zdrowie po raz drugi w Szczecinku

W najbliższy wtorek, 8 lipca przy Muszli Koncertowej w Parku Miejskim mieszkańcy Szczecinka będą mogli wziąć udział w wystawie EXPO Zdrowie, mobilnej ekspozycji na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Organizatorem wydarzenia jest szczecinecka filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Prozdrowotna wystawa zagości w Szczecinku już po raz drugi. Podczas imprezy każdy uczestnik będzie mógł bezpłatnie sprawdzić ogólny stan swojego zdrowia. W programie darmowe badania profilaktyczne, porady dietetyczne, konsultacje lekarskie. Uczestnicy przejdą przez osiem stanowisk ekspozycji, które dostarczą informacji na temat ośmiu podstawowych zasad zdrowia i czynników mających na nie wpływ.

Program imprezy przewiduje m.in. bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, wydolności płuc, biologicznego wieku organizmu, a także pomiar tkanki tłuszczowej. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w badaniach, otrzyma indywidualną kartę wyników, które następnie będzie można skonsultować z lekarzem i dietetykiem. Dodatkową atrakcją będzie punkt instruktażowy udzielania pierwszej pomocy. Dla dopełnienia tego „dnia zdrowia” organizatorzy zapraszają na wykład pt. Tajemnica zdrowia i długowieczności, który odbędzie się o godz. 18. w siedzibie ChSCh przy ul. Limanowskiego 6.

Wystawa odbędzie się we wtorek, 8 lipca, w godzinach 13–17 przy Muszli Koncertowej w Parku Miejskim. Organizatorem wydarzenia jest filia ChSCh w Szczecinku, a licencji udzieliła Fundacja Źródła Życia. Programowi patronują Instytut Promocji Zdrowia WSTH, Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia, Ośrodek Kształcenia Zawodowego ZDZ w Szczecinku, Gabinet Medycyny Naturalnej w Szczecinku i Samorządowa Agencja Promocji i Kultury (SAPiK).

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

red. jl

Zapisz się na Newsletter
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij